Moje wnętrza- pomysły na aranżacje

Pomieszczenia

Kącik dla ucznia

Wakacje- również te blogowe dobiegają końca i czas pomyśleć nad powrotem do szkoły, a co za tym idzie- aranżacją kącika dla ucznia.

Biurko- krzesło, lampka- to zestaw podstawowy, który niejednokrotnie przysparza nam najwięcej problemów.

Biurka przybierają dziś najróżniejsze formy: od tradycyjnych, masywnych brył pełnych praktycznych zakamarków, po lekkie, transparentne konstrukcje  służące głównie jako pulpit pod laptop. Wybór rozwiązań jest ogromny, a projektanci wciąż wymyślają nowe - zachwycające wyglądem i zaskakujące nowymi pomysłami. Biurka powstają z drewna, płyt meblowych, z plastiku, ze szkła i stali. Bez względu na to, jaki styl preferujemy, znajdziemy biurka pasujące do wnętrz w stylu nowoczesnym, skandynawskim, shabby chic, i wielu innych.

Siedząc przy biurku dziecko powinno mieć proste plecy, a wszystkie potrzebne przybory w zasięgu ręki. Idealnym rozwiązaniem jest więc biurko, które będzie rosło razem z dzieckiem np. dzięki regulacji wysokości nóg, czy nachylenia blatu./czterykaty.pl/

Do siedzenia w czasie nauki na dobrze dobranym krześle warto przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat. Ważne by krzesło do pokoju ucznia było z regulowaną wysokością, rosnące razem z dzieckiem.

Wysokość siedziska określa się ustawiając je 3 cm poniżej dołu kolanowego dziecka. Powinno ono być lekko pochylone (minimum 5º). Dzięki tym zabiegom dziecko będzie siedziało na pośladkach, a nie na udach. Dodatkowo, jego stopy będą w całości opierały się na podłodze. To najzdrowsza pozycja. Wybierając krzesło, należy sprawdzić czy jest pokryte tkaniną, która uniemożliwi zsuwanie się z siedzenia. Oparcie krzesła musi zapewniać wyprostowaną pozycję. Najlepsze są krzesła lekko wygięte na odcinku lędźwiowym. Krzesła dla dzieci, które pracować będą przy komputerze bezwzględnie powinny być wyposażone w podłokietniki.

Ważnym elementem w pokoju ucznia jest światło. Najlepiej gdy biurko stoi pod oknem, blisko światła dziennego, ale nie od strony południowej, bo takie światło może być zbyt rażące. Blat biurka należy dodatkowo doświetlić. Światło stojącej lampki lub podwieszanego klosza powinno padać z lewej strony, jeśli dziecko jest praworęczne i z prawej u dziecka piszącego lewą ręką. Lampka powinna być umiejscowiona ok. 40 cm przed osobą pracującą i ok. 35 cm nad blatem biurka, a strumień światła powinien mieć możliwość regulacji tak, aby nie raził w oczy. Warto kupić lampkę mobilną, na giętym uchwycie, który można dowolnie ustawiać, dostosowując do wzrostu dziecka i modelu biurka.

W czasie nauki, cały czas powinno być włączone oświetlenie górne. Nie jest wskazane oświetlanie jedynie miejsca do pracy, ponieważ przenoszenie wzroku z jasno oświetlonych przedmiotów na dalsze wymaga ciągłej adaptacji oka do światła i ciemności, co z kolei wywołuje szybkie nużenie wzroku. Pamiętajmy, że jeśli dziecko będzie chciało czytać w łóżku, nie może i tam zabraknąć dobrego oświetlenia kierunkowego. /zakupydladziecka.pl/

Oto kilka przykładowych aranżacji na kącik dla ucznia: /pinterest.com/

7ba932379cffeeb72cd5c7078bb0552e.jpg/pinterest.com/

f7288e8afbc9db392b524102b5e3bb06.jpg/pinterest.com/

KIDS DESKS, great dino!

/pinterest.com/the boo and the boy: kids' desk spaces

/pinterest.com/

wall mounted desk

/pinterest.com/

mommo design: KIDS DESKS

/pinterest.com/

mommo design: KIDS DESKS/pinterest.com/

work desk #workspace #home #office #kids #map #vintage/pinterest.com/

8 Ways to Create a Kids' Space with Personality/pinterest.com/

the boo and the boy: kids' desks/pinterest.com/

Kids work space/pinterest.com/

kidsdepot new Dutch brand for accessories in kids' room/pinterest.com/

Organizador con vaqueros/pinterest.com/

Do it/pinterest.com/

Bureau E339/pinterest.com/

/pinterest.com/

roomor!: Kid's desk, back to school, Tommebel.pl, office area, made in poland/pinterest.com/

My zdecydowaliśmy się kupić dla naszego ucznia proste biurko Micke z Ikei oraz krzesło obrotowe Fingal:

micke-biurko-bia-y__0123483_PE279640_S4.JPGfingal-krzes-o-obrotowe-czarny__0118797_PE274855_S4.JPG

Follow on Bloglovin, ,